SIA zaopiniuje wniosek ws. rozkładu godzin pracy aptek

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   26-05-2017, 08:01

SIA zaopiniuje wniosek ws. rozkładu godzin pracy aptek SIA rozpatrzy wniosek władz Bytomia ws. rozkładu godzin pracy aptek

Śląska Izba Aptekarska informuje, że 25 maja br. do Izby wpłynął wniosek Urzędu Miejskiego w Bytomiu z prośbą o zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miejskiej w Bytomiu ws. określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Miasta Bytomia.

Jak czytamy w przesłanym do SIA wniosku, wystąpiła pilna konieczność podjęcia przez Radę Miejską w Bytomiu uchwały zmieniającej uchwałę nr XXXIX/508/17 Rady Miejskiej w Bytomiu z 27 marca tego roku ws. określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Bytomia.

Rada Miasta wyjaśnia, że konieczność wprowadzenia zmian do uchwały ma związek z otwarciem przez nowego właściciela apteki w Bytomiu, zmianą nazwy oraz godzin pracy tej apteki.

W sprawie przedmiotowych zmian w rozkładzie godzi pracy aptek ogólnodostępnych, opinię wydał samorząd aptekarski woj. śląskiego – pisze Rada. Dodaje, że przedmiotowy projekt uchwały poddano konsultacjom.

Rada Miejska w Bytomiu zaznacza także, że określenie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Bytomia, zapewniającego dostępność świadczeń aptek również w porze nocnej, w niedziele i święta i inne dni wolne od pracy, należy do wyłącznej kompetencji tej Rady.

Wniosek SIA zostanie rozpatrzy na posiedzeniu Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej w dniu 6 czerwca 2017 r.

Ewentualne uwagi farmaceutów z rejonu Miasta Bytomia do ww. projektu można przesyłać do 5 czerwca br.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH