Suplementacja witaminą D tematem międzynarodowej konferencji

Z URZĘDU

Autor: WOIA/rynekaptek.pl   13-07-2017, 13:40

Suplementacja witaminą D tematem międzynarodowej konferencji Już po raz trzeci eksperci z Polski i zagranicy będą mówić o właściwościach witaminy D

Wielkopolska OIA informuje o III Międzynarodowej Konferencji pt. „Witamina D – minimum, maximum, optimum”, która odbędzie się w dniach 22-23 września 2017 r. w Warszawie.

Podczas konferencji będzie mowa o oznaczeniu witaminy D i jej wpływie na organizm człowieka z punktu widzenia różnych obszarów terapeutycznych (m.in. pediatrii, kardiologii, ginekologii, dermatologii, reumatologii, endokrynologii, gastrologii).

- W związku z pojawiającymi się stale, solidnymi dowodami, które potwierdzają korzyści zdrowotne wynikające z regularnego zażywania witaminy D, rozpowszechnienie informacji na temat znaczenia tej ważnej, dla osób w każdym wieku, witaminy, jest niezwykle istotne. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na aspekty bezpieczeństwa związane z samodzielną – bez konsultacji z lekarzem – suplementacją tej witaminy, szczególnie u małych dzieci i u osób na nią nadwrażliwych – komentuje prof. nadzw. dr hab. Paweł Płudowski z Zakładu Biochemii, Radioimmunologii i Medycyny Doświadczalnej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Michael F. Holick z Boston University Medical Center (USA), ekspert w dziedzinie endokrynologii, biofizyki i fotobiologii, który od 30 lat bada wpływ witaminy D na zdrowie.

Więcej: http://www.woia.pl/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH