Testy e-recepty transgranicznej: oferta CeZ dla farmaceutów

Z URZĘDU

Autor: cez.gov.pl/ rynekaptek.pl   22-02-2021, 11:53

Testy e-recepty transgranicznej: oferta CeZ dla farmaceutów Farmaceuci mogą przetestować funkcjonalność e-recept transgranicznych. Muszą być jednak dyspozycyjni w określonych godzinach Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Centrum e-Zdrowia zaprasza farmaceutów do udziału w funkcjonalnych testach e-recepty transgranicznej.  Testy odbędą się w dniach 15-19 marca oraz 22-26 marca 2021 roku. Polegają na udziale w wideorozmowie z testerami.

W opinii Centrum, udział w tekstach to dla farmaceutów okazja, żeby zapoznać się z przygotowywanym rozwiązaniem jeszcze przed jego udostępnieniem.

Udział w teście polega na udziale w wideorozmowie z testerami, którzy udostępniają ekran swojego komputera.

Zadaniem farmaceuty jest ocena czytelności i poprawności wyświetlanych informacji. Tester może poprosić farmaceutę o wskazanie produktu z rejestru leków, aby w konsekwencji wybrać wskazany produkt i zrealizować testową e-receptę.

Do udziału w testach potrzebne są zatem: komputer ze stabilnym łączem Internetowym, głośniki i mikrofon bądź słuchawki, dostępność i pełna dyspozycyjność w wybranym dniu w godzinach 8.00-17.00.

Ta dyspozycyjność jest potrzebna, ponieważ każdego dnia odbywać się będzie jeden test z jednym krajem wdrażającym e-receptę transgraniczną. Test trwać może do kilku godzin.

Dla chętnych udziałem w testach Centrum przewidziało dwa spotkania organizacyjne. Pierwsze będzie miało miejsce 23 lutego 2021 roku o godz. 11.00.

Osoby zainteresowane zapraszamy do wysyłania zgłoszeń za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie ezdrowie.gov.pl.

Centrum e-Zdrowia zastrzega, że zgłoszenie chęci udziału w testach nie jest jednoznaczne z gwarancją udziału.

Więcej: https://ezdrowie.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH