Ubezpieczyciel o OC dla szczepiących farmaceutów

Z URZĘDU

Autor: OIA Warszawa   20-04-2021, 13:02

Ubezpieczyciel o OC dla szczepiących farmaceutów Ubezpiczyciel o objęciu zakresem umowy OC także kwalifikowanie i wykonywanie szczepień Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

STU Ergo Hestia przedstawiło swoje stanowisko w sprawie Odpowiedzialności Cywilnej farmaceutów w zakresie kwalifikowania i wykonywania szczepień.

Komunikat przekazała warszawska Okręgowa Izba Aptekarska.

"W odniesieniu do prowadzonego programu ubezpieczenia OC zawodowego farmaceuty przygotowanego pod patronatem Naczelnej Izby Aptekarskiej potwierdzamy, że świadczona ochrona ubezpieczeniowa w ramach obowiązujących umów obejmuje czynności wykonywane przez ubezpieczonych farmaceutów w zakresie badań kwalifikacyjnych i szczepień ochronnych przeciwko covid-19" - czytamy w informacji.

Dalej: - Z zachowaniem pozostałych niezmienionych niniejszymi postanowienia zapisów OWU, umowy ubezpieczenia oraz w oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2021 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających badania kwalifikacyjne i szczepienia ochronne przeciwko COVID-19, strony ustalają, że zakres ubezpieczenia obejmuje odpowiedzialność cywilną farmaceuty za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem badań kwalifikacyjnych i szczepień ochronnych przeciwko covid-19.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH