UOKiK: spółka DOZ złożyła wniosek. Które sieci chce przejąć?

Z URZĘDU

Autor: UOKiK/ rynekaptek.pl   10-02-2021, 10:05

UOKiK: spółka DOZ złożyła wniosek. Które sieci chce przejąć? Przejmując kontrolę nad spółką Euro-Apteka sp. z o.o., DOZ przejmuje również pośrednio kontrolę nad spółkami Apteka Polonez sp. z o.o., Apteka 36,6 sp. z o.o. oraz Savima sp. z o.o. Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Zamierzona koncentracja polega na przejęciu przez DOZ S.A. kontroli nad spółkami Euro-Apteka sp. z o.o., Super Zdrowie sp. z o.o. oraz MLV 18 sp. z o.o. - informuje UOKiK o wniosku DOZ ws. koncentracji kontroli nad spółkami aptecznymi.

Przejmując kontrolę nad spółką Euro-Apteka sp. z o.o., DOZ przejmuje również pośrednio kontrolę nad spółkami Apteka Polonez sp. z o.o., Apteka 36,6 sp. z o.o. oraz Savima sp. z o.o. - dodaje UOKiK.

DOZ jest spółką prowadzącą działalność na rynku sprzedaży detalicznej w aptekach produktów leczniczych oraz innych produktów, którymi obrót jest dopuszczalny w aptekach. DOZ jest częścią grupy kapitałowej, dla której podmiotem dominującym jest Pelion S.A.

Grupa kapitałowa, do której należy DOZ, prowadzi działalność na każdym szczeblu obrotu produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi, suplementami diety i kosmetykami.

Spółki oraz ich spółki zależne prowadzą działalność na rynku sprzedaży detalicznej w aptekach produktów leczniczych oraz innych produktów, którymi obrót jest dopuszczalny w aptekach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH