URPL: będzie polsko-wietnamska współpraca w obszarze leków

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   31-05-2017, 14:25

URPL: będzie polsko-wietnamska współpraca w obszarze leków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przedstawiciele polskich i wietnamskich instytucji regulacyjnych z obszaru leków podpisali Memorandum o współpracy w zakresie produktów leczniczych.

Delegacji strony wietnamskiej przewodniczył wiceminister zdrowia, dr Truong Quoc Cuong, ze strony polskiej poza prezesem URPL dr Grzegorzem Cessakiem, obecni byli także reprezentanci Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Urząd informuje, że w trakcie spotkania poruszono zagadnienia związane, m.in. z aspektami prawnymi wytwarzania produktów leczniczych, polskimi doświadczeniami związanymi z aktywnością podmiotów odpowiedzialnych za prowadzenie badań klinicznych, czy też współpracą w wymianie informacji dotyczących spraw administracyjnych.

Głównym celem wizyty delegacji wietnamskiego Urzędu ds. Leków (Drug Administration of Vietnam) było podpisanie Memorandum o współpracy w zakresie produktów leczniczych. Dokument ten stanowi ramy przyszłej współpracy dla obu stron w aspekcie zapewniania bezpiecznych i skutecznych produktów leczniczych oraz rozwoju wiedzy na ich temat.

Głównymi narzędziami realizacji Memorandum będą: wymiana wiedzy, ekspertów i wzajemne wspieranie się w realizacji zadań regulatora odnoszących się do przypadków leżących na terytoriach odpowiednio Polski i Wietnamu.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH