URPL: może wystąpić przerwa w dostawie tego leku

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   04-10-2017, 12:27

URPL: może wystąpić przerwa w dostawie tego leku Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Firma Janssen – Cilag Polska wydała komunikat dotyczący przerwy w dostawach produktu leczniczego ReoPro (Abciximabum) roztwór do wstrzykiwań/do infuzji, 2 mg/ml. Utrudnienia mogą wystąpić przez okres czterech miesięcy.

Firma informuje, iż może nastąpić czasowa przerwa w dostawach leku ReoPro w okresie od początku grudnia 2017 do końca marca 2018 roku.

Wskazuje, że należy rozważać zastosowanie alternatywnych leków, takich jak antagoniści glikoproteiny IIb/IIIa lub biwalirudyna.

Nieplanowana przerwa w dostawach leku jest wynikiem zmian linii produkcyjnych dostawcy, w powiązaniu z wycofaniem serii przed zwolnieniem do obrotu. Firma zaznacza, że sytuacja ta nie dotyczy jakości ReoPro obecnego na rynku.

Janssen zapewnia, że podejmuje wszelkie możliwe działania, aby zminimalizować skutki nieplanowanej przerwy w dostawach.

Abcyksymab stosowany jest do zapobiegania sercowym powikłaniom niedokrwiennym u pacjentów poddawanych przezskórnym zabiegom na naczyniach wieńcowych.

Krótkotrwałe zmniejszenia też ryzyko wystąpienia zawału mięśnia serca u pacjentów z niestabilną chorobą niedokrwienną serca nie reagujących na konwencjonalne sposoby leczenia farmakologicznego.

Więcej: http://urpl.gov.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH