URPL o prawidłowym zgłaszaniu powiadomień ws. wyrobów medycznych

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   09-10-2020, 12:35

URPL o prawidłowym zgłaszaniu powiadomień ws. wyrobów medycznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zgłoszenia i powiadomienia ws. wyrobów medycznych przesyłane za pośrednictwem platformy ePUAP nie spełniają ww. wymagań, co jest równoznaczne z niewłaściwym i nieskutecznym dokonaniem zgłoszenia lub powiadomienia - informuje URPL.

W związku ze znacznym napływem zgłoszeń i powiadomień składanych za pośrednictwem platformy ePUAP, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych przypomina, że zgłoszenia, powiadomienia oraz zgłoszenia zmiany danych ws. wyrobów medycznych dokonuje się na formularzach, które przesyła się listownie albo składa się w siedzibie Urzędu, w wersji papierowej i w postaci dokumentu elektronicznego.

Papierową wersję zgłoszenia, powiadomienia lub zgłoszenia zmiany danych sporządza się wypełniając interaktywne formularze pobrane ze strony internetowej Urzędu oraz następnie je drukując.

Dokument elektroniczny sporządza się zapisując dane z wypełnionych formularzy bezpośrednio po ich wydrukowaniu. Dokumentację towarzyszącą zgłoszeniu lub powiadomieniu składa się w wersji papierowej lub w postaci dokumentu elektronicznego.

Dokument elektroniczny zgłoszenia, powiadomienia lub zgłoszenia zmiany danych oraz dokumentacji towarzyszącej przekazuje się w postaci odrębnych plików zapisanych na nośniku optycznym (CD lub DVD) do jednorazowego zapisu.

Złożenie zgłoszenia lub powiadomienia wymaga wydrukowania, podpisania i dostarczenia wypełnionych formularzy w wersji papierowej i w wersji elektronicznej (format xml) zapisanej na nośniku optycznym CD/DVD oraz dokumentacji towarzyszącej zgłoszeniu lub powiadomieniu na adres Urzędu listownie bądź osobiście.

Zgłoszenia i powiadomienia przesyłane za pośrednictwem platformy ePUAP nie spełniają ww. wymagań, co jest równoznaczne z niewłaściwym i nieskutecznym dokonaniem zgłoszenia lub powiadomienia.

Więcej: http://urpl.gov.pl/pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH