
Do URPL docierają w ostatnim czasie informacje o osobach podszywających się pod pracownika Urzędu, proponujących podmiotom związanym z rynkiem farmaceutycznym współpracę w obszarach związanych z działalnością URPL - ostrzega Urząd.
Z informacji, jakie dotarły do URPL wynika, że propozycje współpracy dotyczyły m.in. przeprowadzenia oceny dokumentacji, a także tłumaczeń.
Działania takie mogą być kwalifikowane jako naruszenie art. 190a Kodeksu karnego.
"Urząd w związku z mogącym powstać konfliktem interesów nie wysyła takich propozycji współdziałania do podmiotów związanych z szeroko pojętym rynkiem farmaceutycznym" - podano w komunikacie.
URPL apeluje do wszystkich, którzy spotkali się z propozycją współpracy od rzekomych pracowników Urzędu, o przekazywanie informacji o zaistnieniu takiego zdarzenia.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych