URPL: środki ostrożności przed przedawkowaniem leku przeciwbólowego

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   22-12-2020, 11:34

URPL: środki ostrożności przed przedawkowaniem leku przeciwbólowego Stosowanie leku może wymagać rozważenia go u pacjentów, którzy w przeszłości nadużywali leku (fot. Pixabay)

Stosowanie leku Doreta SR, 75mg + 600 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, powinno być ograniczone do osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat z bólem o nasileniu umiarkowanym do silnego, u których stosowanie leku byłoby korzystne - informuje URPL.

URPL przekazał informacje dotyczące ryzyka przedawkowania i ciężkiego uszkodzenia wątroby po przedawkowaniu. Przedstawiono środki minimalizujące ryzyko przedawkowania.

Jednym z rozwiązań jest zawężenie wskazań: stosowanie leku Doreta SR, 75mg + 600 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, powinno być ograniczone do osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat z bólem o nasileniu umiarkowanym do silnego, u których stosowanie leku byłoby korzystne.

Stosowanie leku może wymagać rozważenia go u pacjentów, którzy w przeszłości nadużywali leku.

Należy pouczyć pacjentów, aby nie przekraczali zalecanej dawki i nie stosowali jednocześnie innych produktów zawierających paracetamol lub chlorowodorek tramadolu bez nadzoru lekarza.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH