W aptece musi być info o możliwości uzyskania tańszego zamiennika

Z URZĘDU

Autor: WOIA/ rynekaptek.pl   02-02-2021, 11:02

W aptece musi być info o możliwości uzyskania tańszego zamiennika Ummieszczenie informacji o tańszym zmaienniku jest obowiązkiem apteki (fot. Pixabay)

Umieszczenie informacji o możliwości uzyskania tańszego leku - zamiennika przez apteki jest ich obowiązkiem ustawowym, a jego realizacja podlega kontroli NFZ oraz WIF - przypomina prezes Wielkopolskiej ORA.

Komunikat został wydany w związku z pismem przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie braku w części aptek takiej informacji.

Umieszczenie takiej informacji przez apteki jest ich obowiązkiem ustawowym, a jego realizacja podlega kontroli NFZ oraz WIF.

Wynika z treści art.44 ustawy z dnia 12.05.2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U.2020r.poz.357 z późn. zm.).

"Jednocześnie przypominam o konieczności udostępnienia także pisemnej informacji o osobach, którym przysługuje prawo do obsługi poza kolejnością" - dodaje szefowa WOIA, Alina Górecka.

Więcej: https://www.woia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH