Warszawska OIA ws. oznaczania faktur kodem GTU_09

Z URZĘDU

Autor: OIA Warszawa/ rynekaptek.pl   09-12-2020, 10:35

Warszawska OIA ws. oznaczania faktur kodem GTU_09 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obowiązek oznaczenia kodem GTU_09 odnosi się jedynie do transakcji wywozowych leków zagrożonych niedostępnością na terytorium Polski objętych jednocześnie obowiązkiem wcześniejszego zgłoszenia GIF - informuje warszawska OIA.

W związku z wątpliwościami interpretacyjnymi w zakresie przepisów rozporządzenia Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z 15 października 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług, Okręgowa Izba Aptekarska w  Warszawie informuje, że zgodnie z ostatnim stanowiskiem zaprezentowanym w tej sprawie przez Ministerstwo Finansów obowiązek oznaczenia kodem GTU_09 odnosi się jedynie do transakcji wywozowych leków, wyrobów medycznych oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego zagrożonych niedostępnością na terytorium Polski objętych jednocześnie obowiązkiem wcześniejszego zgłoszenia głównemu inspektorowi farmaceutycznemu. 

Kod GTU_09 nie musi być więc stosowany do krajowej sprzedaży takich produktów, nawet jeśli są umieszczone na ww. wykazie.

Więcej: https://oia.waw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH