WOIA: przyspieszyć prace nad ustawą o zawodzie

Z URZĘDU

Autor: WOIA/rynekaptek.pl   04-04-2017, 12:08

WOIA: przyspieszyć prace nad ustawą o zawodzie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

18 marca br. odbył się II Sprawozdawczy Zjazd Aptekarzy VII Kadencji Wielkopolskiej OIA, podczas którego farmaceuci zgodnie poparli kwestię przyspieszenia prac legislacyjnych nad projektem ustawy o zawodzie farmaceuty.

W obradach wzięli udział przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego i samorządu aptekarskiego: wicewojewoda wielkopolski - Marlena Maląg, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny - Grzegorz Pakulski, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej - Elżbieta Piotrowska-Rutkowska i Paweł Łukasiński oraz prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu.

Podczas zjazdu zostały przedstawione główne problemy i trudności, z jakimi zmagają się wielkopolscy aptekarze, a także ich oczekiwania związane z trwającymi w Sejmie RP pracami nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne.

Jak wskazali farmaceuci, zawarte w nim regulacje są podstawą dalszych działań mających na celu porządkowanie polskiego rynku farmaceutycznego i wzmacnianie roli apteki jako placówki ochrony zdrowia publicznego:

- W systemie ochrony zdrowia ważne miejsce zajmuje farmaceuta, który wykonuje zawód zaufania publicznego. Stąd tak istotne jest przyspieszenie prac legislacyjnych nad projektem ustawy o zawodzie farmaceuty i izbach aptekarskich – czytamy na stronie Izby.

Ponadto przyjęte zostały uchwały w sprawie podziału obszaru działania WOIA na rejony wyborcze oraz w sprawie dwóch regulaminów: Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej i Okręgowego Zjazdu Aptekarzy WOIA.

Delegaci zdecydowali też o powstaniu sekcji farmaceutów pracujących w hurtowniach farmaceutycznych w Wielkopolsce. Uchwała została podjęta po wysłuchaniu wystąpienia Mateusza Szamałka, który zainicjował spotkania tej grupy farmaceutów w siedzibie WOIA.

Więcej: http://www.woia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH