Wyroby medyczne: zmiany w portalu AP-ZZ przy zlecanu do realizacji

Z URZĘDU

Autor: OIA Warszawa   24-05-2021, 16:02

Wyroby medyczne: zmiany w portalu AP-ZZ przy zlecanu do realizacji Świadczeniodawcy realizujący zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne będą zobligowani, podczas realizacji, do zweryfikowania i wprowadzenia w systemie informacji o potwierdzeniu prawa do świadczeń świadczeniobiorców Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Podczas pobierania zlecenia do realizacji nie będą automatycznie podpowiadane informacje o potwierdzeniu prawa do świadczeń zawarte na zleceniu.

Warszawska Okręgowa Izba Aptekarska przekazała informację dotyczącą realizacji zleceń na wyroby medyczne.

W związku z koniecznością weryfikowania uprawień do świadczeń przez świadczeniodawców realizujących umowę o udzielanie świadczeń zdrowotnych w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne i jawnego wskazywania dokumentu, na podstawie którego będzie refundowany wyrób medyczny, od 18 maja 2021 wdrożona została zmiana w Portalu AP-ZZ.

Podczas pobierania zlecenia do realizacji nie będą automatycznie podpowiadane informacje o potwierdzeniu prawa do świadczeń zawarte na zleceniu.

Świadczeniodawcy realizujący zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne będą zobligowani, podczas realizacji, do zweryfikowania i wprowadzenia w systemie informacji o potwierdzeniu prawa do świadczeń świadczeniobiorców, dla których wystawiono zlecenie na zaopatrzenie.

Dodatkowo, w przypadku wystawiania zlecenia zaopatrzenia na sprzęt stomijny określony w grupie P lp. 99, w systemie AP-ZZ będzie „podpowiadana” liczba sztuk wynikająca z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1555, z późn. zm.) w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH