Wzrost opłat za kontrolę żywności przez inspektorów GIS

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   27-03-2017, 10:44

Wzrost opłat za kontrolę żywności przez inspektorów GIS Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Zdrowia wydał projekt rozporządzenia w sprawie opłat za czynności wykonywane przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w ramach urzędowych kontroli żywności.

Projektowane rozporządzenie zmienia stawki opłat za czynności wykonywane przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w ramach urzędowych kontroli żywności oraz za wykonywanie badań laboratoryjnych pobranych próbek środków spożywczych lub materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktów z żywnością.

Ww. zmiany uwzględniają stopień inflacji w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego.

Zmiany stawek opłat wynikają z faktu, że od dnia wejścia w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z 12 stycznia 2011 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie opłat za czynności wykonywane przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w ramach urzędowych kontroli żywności, wzrosły koszty materiałów – w szczególności odczynników niezbędnych do wykonywania oznaczeń, jak i innych kosztów związanych z przeprowadzaniem czynności kontrolnych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej (w tym koszty dojazdu lub wysłania próbek do badań laboratoryjnych).

W projekcie rozporządzenie uaktualniono także wykaz badań laboratoryjnych stosowanych do analizy próbek środków spożywczych lub materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH