Zmiana terminu uruchomienia funkcjonalności systemu ws. e-recept 75+

Z URZĘDU

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   30-09-2020, 12:32

Zmiana terminu uruchomienia funkcjonalności systemu ws. e-recept 75+ Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 31 grudnia nastąpi uruchomienie nowej funkcjonalności systemu e-Zdrowie, która będzie umożliwiać pracownikom medycznym dostęp do tzw. recept 75+ - przypomina resort zdrowia. Oznacza to przesunięcie planowanego wcześniej terminu o 3 miesiące.

Uruchamiana funkcjonalność zapewni dostęp do informacji o lekach, środkach spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobach medycznych przepisanych na recepcie w postaci elektronicznej pacjentowi, który ukończył 75 rok życia, oraz do informacji o realizacji recepty (w postaci elektronicznej i papierowej), na której przypisano ww. produkty.

Wszystkie te informacje będą udostępniane pracownikom medycznym (lekarzom POZ, a za zgodą pacjenta – również innym specjalistom) w celu weryfikacji, przed wystawieniem tzw. recepty 75+, jakie produkty są stosowane lub zalecane danemu pacjentowi, co ma znaczenie m.in. dla bezpieczeństwa i skuteczności leczenia pacjentów.

Do tej pory tzw. recepty 75+ mogły być wystawiane na dotychczasowych zasadach, tj. przez lekarza POZ, który ww. weryfikację może przeprowadzić na podstawie analizy prowadzonej przez siebie dokumentacji medycznej.

Więcej: http://dziennikmz.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH