Znowelizowany projekt ustawy usprawnia działalność ABM

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   17-09-2020, 15:42

Znowelizowany projekt ustawy usprawnia działalność ABM Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano znowelizowany projekt ustawy o Agencji Badań Medycznych. Proponowane zmiany mają na celu doprecyzowanie regulacji dotyczących funkcjonowania Agencji.

Jak wyjaśnia resort zdrowia w ocenie skutków regulkacji (OSR) opracowanie projektu zmian w ustawie o Agencji Badań Medycznych „wynika z konieczności wprowadzenia modyfikacji związanych z usprawnieniem działalności ABM".

Projekt ustawy wchodzi w zakres pakietu rozwiązań przeciwdziałających negatywnym skutkom społecznym, gospodarczym i zdrowotnym COVID-19. Celem proponowanych rozwiązań jest także zwiększenie konkurencyjności Polski jako miejsca prowadzenia badań klinicznych i eksperymentów medycznych oraz wprowadzenie dodatkowych ułatwień i mechanizmów zachęcających do ich prowadzenia, które pozytywnie wyróżnią kraj na tle innych państw.

Resort wskazuje, że w związku z negatywnymi skutkami rozprzestrzeniania się w 2020 roku COVID-19 znaczenie działań stymulujących konkurencyjność i innowacyjność przemysłu farmaceutycznego, jest kluczowe.

Stwierdza, iż stymulacyjne oddziaływanie gospodarcze, tj. pobudzanie nowych inwestycji przez wykorzystanie instrumentów wsparcia finansowego z Agencji Badań Medycznych, uzupełnia w tym przypadku również istotne oddziaływanie społeczne, efektem czego jest lepsza ilościowo i jakościowo ochrona zdrowia w Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH