ZOIA przypomina o obowiązku aktualizacji danych osobowych farmaceutów

Z URZĘDU

Autor: ZOIA/ rynekaptek.pl   22-12-2020, 12:03

ZOIA przypomina o obowiązku aktualizacji danych osobowych farmaceutów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

GUS zobowiązuje Naczelną Izbę Aptekarską do pozyskania tych danych od Okręgowych Izb Aptekarskich, a następnie ich przekazanie do GUS w formie dokumentu zbiorczego na nośniku elektronicznym - przypomina Zachodniopomorska OIA.

Główny Urząd Statystyczny nakłada na Okręgowe Izby Aptekarskie i Naczelną Izbę Aptekarską obowiązek corocznego przekazywania do GUS danych jednostkowych o farmaceutach. Zobowiązuje Naczelną Izbę Aptekarską do pozyskania tych danych od Okręgowych Izb Aptekarskich, a następnie ich przekazanie do GUS w formie dokumentu zbiorczego na nośniku elektronicznym.

Obowiązkiem farmaceuty wynikającym z Ustawy o izbach aptekarskich jest aktualizacja danych osobowych oraz informacji odnoszących się do wykonywania zawodu.

 - W związku z powyższym i w celu usprawnienia całego procesu - przygotowaliśmy formularze aktualizacji danych osobowych - dodane w załącznikach. Prosimy również kierowników o wypełnienie karty aktualizacji farmaceutów zatrudnionych w aptece oraz jej aktualizację w przypadku zmian w zatrudnieniu - informuje ZOIA.

Więcej: http://www.zoia.szczecin.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH