ZOIA przypomina o opłacie za torby foliowe

Z URZĘDU

Autor: ZOIA/ rynekaptek.pl   12-01-2021, 11:35

ZOIA przypomina o opłacie za torby foliowe Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przedsiębiorcy prowadzący aptekę/hurtownię farmaceutyczną, w których są oferowane torby objęte opłatą recyklingową, są zobowiązani prowadzić ich ewidencję i wnieść opłatę recyklingową, do 15 dnia miesiąca następującego po kwartale, w którym została pobrana.

Apteka, hurtownia farmaceutyczna w której są oferowane torby na zakupy z tworzywa sztucznego przeznaczone do pakowania produktów w niej oferowanych, jest zobowiązana pobrać opłatę recyklingową od nabywającego.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie stawki opłaty recyklingowej (Dz. U. z 2019 r. Poz. 1639) stawka opłaty recyklingowej wynosi 0,20 zł za jedną sztukę torby na zakupy z tworzywa sztucznego.

Z opłaty recyklingowej są zwolnione bardzo lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego tzw. zrywki o grubości materiału poniżej 15 mikrometrów, które są wymagane ze względów min. higienicznych.

Od 1 stycznia 2020r. pobraną opłatę recyklingową wnosi się na odrębny rachunek bankowy prowadzony przez marszałka województwa w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po kwartale, w którym została pobrana - przypomina Izba o obowiązku upływającym 15 stycznia.

Więcej: http://www.zoia.szczecin.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH