ZOIA: tu też są zmiany w sprawie składek członkowskich

Z URZĘDU

Autor: ZOIA/ rynekaptek.pl   04-01-2021, 11:04

ZOIA: tu też są zmiany w sprawie składek członkowskich Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

1 stycznia 2021 roku weszła w życie uchwała Zachodniopomorskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w sprawie określenia wysokości składki członkowskiej. Nowa uchwała m.in. porządkuje i określa wysokość składek członkowskich oraz zasady ich opłacania.

- Mimo że nie wprowadza „rewolucji” w wysokości składek, jest pierwszym krokiem w kierunku realizacji celu, jakim jest pełne ujednolicenie wysokości składki dla wszystkich członków izby, niezależnie od formy wykonywania zawodu farmaceuty na terenie działania ZOIA - podkreśla Izba w komunikacie.

Zasadniczym celem wprowadzenia nowej „uchwały składkowej” jest – przede wszystkim maksymalne uproszczenie i ujednolicenie zasad ich opłacania dla wszystkich członków ZOIA.

W tym celu:

- uwzględniono dotychczas nieujęte w uchwale formy wykonywania zawodu farmaceuty,
- doprecyzowano terminy wpłat składek i zasady ich wymagalności, a także warunki zmiany wysokości składki oraz tryb czasowego lub bezterminowego zwolnienia członka samorządu z jej opłacania,
- zmniejszono liczbę pułapów wysokości składki z dotychczas obowiązujących dziewięciu do jedynie trzech,
- zmniejszono liczbę możliwych stawek z dotychczasowych pięciu (10zł/35zł/40zł/50zł/70 zł) do jedynie trzech (10zł/50zł/70 zł),
- określono zasady postępowania w przypadku zaległości w opłacaniu składki członkowskiej.

Jak podkreśla ZOIA, zmiany w wysokości opłacanej dotychczas składki członkowskiej dotyczą, na tym etapie, około 7% członków Izby.

"Prosimy jednak o zwrócenie szczególnej uwagi na doprecyzowanie w nowej uchwale m.in. terminu wpłat składek (do 15-go każdego miesiąca), tytułu wpłaty (poza danymi osobowymi konieczność podania informacji o miesiącu i roku, którego wpłata dotyczy), jak również zasad i terminów zgłaszania zmian w zatrudnieniu, które wpływają na wysokość opłacanej składki, ponieważ regulacje te dotyczą wszystkich członków naszego samorządu i zaczną obowiązywać od stycznia 2021 roku - apeluje ZOIA.

Więcej: http://www.zoia.szczecin.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH