ZZPF: prośba do farmaceutów o udział w ankiecie

Z URZĘDU

Autor: ZZPF/ rynekaptek.pl   07-12-2020, 15:01

ZZPF: prośba do farmaceutów o udział w ankiecie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

ZZPF przygotował ankietę oceniającą możliwości prowadzenia w aptekach przez farmaceutów szczepień ochronnych przeciw grypie oraz określenie barier we wprowadzeniu takiej usługi.

"Przygotowaliśmy ankietę, której celem jest zebranie danych obrazujących chęć oraz gotowość do świadczenia przez farmaceutów w aptekach ogólnodostępnych usługi szczepień ochronnych przeciwko grypie. Ocenimy wówczas stan Waszego przygotowania oraz odczucia związane ze świadczeniem takiej usługi w przyszłości" - informuje wiązek Zawodowy Pracowników Farmacji.

Farmaceuci są dużą i najbardziej dostępną z wykwalifikowanych grup wśród zawodów medycznych w Europie. Niejednokrotnie dowiedziono, że farmaceuci przyczyniają się do ogromnych oszczędności we wszystkich krajach, w których utrzymuje się odpowiedni standard dla tego zawodu – czyli tam, gdzie opieka farmaceutyczna realizowana jest w ramach usług farmaceutycznych, np. w postaci szczepień w aptekach ogólnodostępnych.

Szczepienia w aptekach to uznany standard międzynarodowy zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Farmaceutyczną (FIP) i wdrożony w wielu krajach na świecie (takich jak np. Wielka Brytania, Norwegia, Kanada czy Stany Zjednoczone). Szczepienia ochronne w aptekach to jeden z elementów polityki lekowej państwa polskiego na lata 2018-2022.

Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny i w pełni anonimowy. Wypełnienie ankiety zajmie tylko ok. 15 minut. W każdej chwili będziesz mógł wycofać się z badania, bez żadnych konsekwencji. Do wzięcia udziału w naszym badaniu spodziewamy się zaprosić ponad 1000 farmaceutów.

Badanie zostało przygotowane przez Zespół Innowacji i Badań Naukowych Polskiej Grupy Farmaceutycznej oraz Children's Hospital of Eastern Ontario (CHEO), we współpracy z Wydziałem Medycznym UKSW, Zakładem Alergologii i Epidemiologii WUM oraz Wydziałem Farmaceutycznym CM UMK w Bydgoszczy.

Ankieta: https://docs.google.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH