1 procent: aptekę sprzedać można, ale nabywca będzie musiał ją zamknąć

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wei.org.pl/ rynekaptek.pl   03-11-2020, 12:52

1 procent: aptekę sprzedać można, ale nabywca będzie musiał ją zamknąć Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przedsiębiorca nie może posiadać więcej niż jeden procent aptek w danym województwie. W przypadku województwa podlaskiego ten 1 procent zostaje przekroczony, gdy przedsiębiorca ma więcej niż 4 apteki. Co oznacza przekroczenie tego limitu?

Grupa Pelion, prowadząca sieć aptek Dbam o Zdrowie, przejęła w sumie 12 podmiotów prowadzących 16 aptek - pisze w felietonie na stronach Warsaw Enterprise Institute Jerzy Wysocki.

"Pelion przejął, a nie „bezprawnie” otworzył. Jednak interpretacja przepisów przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego może doprowadzić do likwidacji 12. już istniejących i posiadających stosowne zezwolenia, aptek. Wychodzi na to, że właściciel apteki ma bardzo ograniczone możliwości dysponowania swoim majątkiem. Nie może sprzedać swojej apteki podmiotowi, który ma już cztery takie placówki. Precyzyjniej, sprzedać może, ale nabywca będzie musiał ją zamknąć" - ocenia autor felietonu.

- Jakby tego było mało, w miniony wtorek Sejm zajął się zmianami w ustawie o zawodzie farmaceuty - dodaje.

Chodzi o przepis, który umożliwia natychmiastowe unieruchamianie na 3 miesiące aptek czy hurtowni farmaceutycznych z uwagi na uniemożliwienie realizacji zadań przez kierownika apteki, punktu aptecznego czy hurtowni. 

Dla wielu właścicieli aptek może to oznaczać zamknięcie apteki na stałe, bo kto pokryje koszty zobowiązań za tymczasowe jej zamknięcie? - pyta autor.

Więcej: https://wei.org.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH