11 stycznia ruszą apteki na Allegro

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PPX/rynekzdrowia.pl   04-01-2011, 11:37

11 stycznia ruszą apteki na Allegro Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ci, którzy chcą sprzedawać leki w nowej kategorii Leki bez recepty (która znajdzie się w Zdrowie i Uroda) muszą mieć status Apteka. Mogą o niego starać się od wtorku 4 stycznia.

Dotychczas na Allegro można było kupić suplementy diety czy zioła. Już od wtorku 11 stycznia będzie można kupić też leki bezreceptowe. Aby mieć aptekę na Allegro, należy przygotować zezwolenie na prowadzenie apteki od Wojewódzkiej Izby Farmaceutycznej i założyć konto Firma w Allegro.

Od 4 stycznia serwis umożliwi właścicielom aptek zarejestrowanie konta. Możliwość sprzedaży leków za pośrednictwem Allegro będą miały jedynie apteki funkcjonujące dotychczas w tradycyjnym handlu. Każdy rejestrujący konto apteki będzie zobowiązany do przedstawienia pozwolenia na prowadzenie apteki wydanego przez odpowiednią instytucję. Kolejny warunkiem sprzedaży leków jest posiadanie konta firma w serwisie Allegro.

Dzięki temu, że leki na Allegro będą sprzedawać właściciele lub pracownicy zarejestrowanych aptek, kupowanie ich w serwisie będzie bezpieczne. W nowej kategorii znajdą się jedynie leki dostępne standardowo bez recepty. Oprócz tego przeszkolony zespół administratorów będzie monitorował aukcje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH