16 mln bezpłatnych opakowań leków dla seniorów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   22-03-2017, 12:22

16 mln bezpłatnych opakowań leków dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ok. 2 mln osób skorzystały dotąd z programu 75 plus, czyli darmowych leków dla seniorów - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rzecznik mówił, że rząd realizuje bardzo wiele działań na rzecz seniorów, w tym m.in. program 75 plus. Zgodnie z nim od początku września osoby, które ukończyły 75. rok życia mają prawo do bezpłatnych leków z listy ogłoszonej przez resort zdrowia.

Bochenek podkreślił, że program od początku "cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem": - Od początku funkcjonowania tego programu skorzystało z niego prawie 2 mln seniorów i prawie 16 mln opakowań leków trafiło w ich ręce - powiedział Bochenek powołując się na dane ministerstwa zdrowia.

Rzecznik podkreślił, że seniorzy to "wciąż powiększająca się grupa społeczna". Jak mówił, obecnie osób w wieku senioralnym, czyli takich, które ukończyły 60 lat jest w Polsce niecałe dziewięć milionów i w perspektywie lat ta liczba będzie "nieustannie wzrastać".

- Przewidujemy, że seniorzy będą stanowić nawet 40 proc. polskiego społeczeństwa. Dlatego rząd polski, rząd pani premier Beaty Szydło, realizuje szereg programów, które mają udzielić bezpośredniego, konkretnego wsparcia tej grupie społecznej - powiedział Bochenek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH