2 września: transmisja debaty EEC o zdrowiu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOK/ rynekaptek.pl   02-09-2020, 08:23

2 września: transmisja debaty EEC o zdrowiu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Za sprawą epidemii COVID-19 związek ochrony zdrowia z gospodarką chyba nigdy nie był tak silny, jak obecnie. Będziemy o tym rozmawiać pierwszego dnia XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego (2 września). Transmisja debaty w portalu rynekzdrowa.pl w godz. 14.30-16.00.

Podczas jednej z ponad 80 sesji XII Europejskiego Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress, Katowice, 2-4 września) eksperci będą rozmawiać m.in. o znaczeniu sprawnie funkcjonującego systemu ochrony zdrowia dla gospodarki kraju.

Przypomnijmy, że XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po raz piąty wydarzeniu towarzyszyć będą European Tech and Start-up Days. Trzydniowa, największa gospodarcza debata Europy Centralnej odbywać się będzie także online.

Podczas wydarzenia zachowane zostaną wszelkie zasady wymogów reżimu sanitarnego. Wszystkie debaty, sesje i gale transmitowane będą online na stronie Kongresu www.eecpoland.eu/pl oraz serwisach branżowych Grupy PTWP, m.in. w portalu rynekzdrowia.pl.

Za sprawą epidemii COVID-19 związek ochrony zdrowia z gospodarką chyba nigdy nie był tak silny, jak obecnie. Bez efektywnej strategii walki z koronawirusem - w tym skutecznego otwierania systemu ochrony zdrowia na leczenie wszystkich (nie tylko „covideowych”) pacjentów - grozi nam kolejny lockdown, którego nasza gospodarka może już nie unieść. Jakie zatem powinny być filary nowej strategi walki z COVID-19 - także w kontekście zachowania gospodarczej równowagi?

To jedno z ważniejszych pytań, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy sesji pt. „System ochrony zdrowia i gospodarka”, która odbędzie się pierwszego dnia Kongresu (środa, 2 września) w godz. 14.30-16.00.

Ramowy program debaty
• Znaczenie sprawnie funkcjonującego systemu opieki zdrowotnej dla gospodarki
• Jak kwestie finansowania opieki zdrowotnej weryfikuje pandemia?
• Odmrażanie ochrony zdrowia - trudne doświadczenie
• Bezpieczeństwo lekowe kraju - nowe podejście?
• Nie tylko telemedycyna, czyli oblicza cyfrowej rewolucji w medycynie - od aplikacji w smartfonie do sztucznej inteligencji

Udział w sesji zapowiedzieli (kolejność alfabetyczna):
• Beata Drzazga, prezes zarządu BetaMed SA
• Dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego i dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego, wiceprzewodnicząca Rady NFZ

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH