25 lat Servier w Polsce. Do osiągnięcia sukcesu potrzebni są ludzie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Luiza Jakubiak/ rynekaptek.pl   04-10-2017, 09:08

25 lat Servier w Polsce. Do osiągnięcia sukcesu potrzebni są ludzie W 1992 roku filia firmy w Polsce liczyła zaledwie siedmiu pracowników. Dzisiaj jest ich ponad 500

Mamy to szczęście, że nasi pracownicy wiążą się z firmą na lata. Ponad 60% z nich jest z nami już ponad 10 lat. Dzięki temu możemy długoterminowo myśleć o rozwoju firmy – mówi Joanna Drewla, dyrektor generalna Servier Polska.

Rynek Aptek: W tym roku firma Servier obchodzi jubileusz 25-lecia działalności w Polsce. Początki francuskiej firmy w naszym kraju sięgają wczesnych lat 90. XX wieku. Z perspektywy ćwierćwiecza, jak oceniają Państwo bilans 25 lat obecności w Polsce? Czy udało się zrealizować zakładane cele?

Joanna Drewla: Rok, w którym obchodzimy 25-lecie jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ możemy już z długoletniej perspektywy obecności na polskim rynku podsumować nasze dotychczasowe aktywności, które zmieniały się pod katem celów i obszarów działania na przestrzeni tych lat.

Gdy w 1992 roku grupa Servier postawiła na Polskę i właśnie tu ulokowała duże inwestycje zarówno w produkcję, jak i działalność naukowo – badawczą, filia firmy w naszym kraju liczyła zaledwie siedmiu pracowników, a na rynek wprowadzaliśmy jeden lek. Z perspektywy tych 25 lat możemy powiedzieć, że nasza firma, tak samo jak Polska, rozwijała się w tym okresie bardzo dynamicznie.

Dziś zatrudniamy już ponad 500 wykwalifikowanych pracowników, którzy są odpowiedzialni zarówno za działalność naukowo-badawczą, ale także produkcję, edukację oraz promocję. Również portfolio naszych leków znacznie się powiększyło, także o nowe obszary terapeutyczne, jak na przykład onkologia. Dziś lekami Servier leczonych jest już ponad milion Polaków. 

RA: Jedną z kluczowych inwestycji w Polsce była decyzja o uruchomieniu fabryki leków w Polsce, jako inwestycji rzutującej na cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Co zdecydowało wtedy o wyborze lokalizacji?

JD: Po pierwsze, Polska była i jest dynamicznie rozwijającym się krajem z perspektywicznym rynkiem. Po drugie, Grupa Servier miała przekonanie, że w Polsce, która jeszcze przed transformacją mogła pochwalić się silnym przemysłem farmaceutycznym, znajdzie wysokiej klasy specjalistów i środowisko umożliwiające szybką, pewną i bezpieczną implementację nowoczesnych technologii transferowanych tutaj z Francji.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH