25 lat Servier w Polsce. Do osiągnięcia sukcesu potrzebni są ludzie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Luiza Jakubiak/ rynekaptek.pl   04-10-2017, 09:08

25 lat Servier w Polsce. Do osiągnięcia sukcesu potrzebni są ludzie W 1992 roku filia firmy w Polsce liczyła zaledwie siedmiu pracowników. Dzisiaj jest ich ponad 500

Mamy to szczęście, że nasi pracownicy wiążą się z firmą na lata. Ponad 60% z nich jest z nami już ponad 10 lat. Dzięki temu możemy długoterminowo myśleć o rozwoju firmy – mówi Joanna Drewla, dyrektor generalna Servier Polska.


RA: We wspomnianej fabryce na warszawskiej Białołęce produkowane są również kardiologiczne preparaty złożone. Była to obiecująca inwestycja. Na jakim etapie jest obecnie?

JD: Dziś w warszawskim zakładzie produkcyjnym produkowane są wszystkie nasze preparaty złożone stosowane w chorobach układu krążenia, które są dostępne dla polskich pacjentów.

RA: W 2001 roku powstał Międzynarodowy Ośrodek Badań Klinicznych Servier z siedzibą w Warszawie. Jak na przestrzeni lat oceniają Państwo wykorzystanie potencjału, jaki oferuje Polska, w zakresie projektowania i prowadzenia badań klinicznych przez firmę?

JD: Grupa Badawcza Servier od początku wspiera rozwój Medycyny Opartej na Dowodach Naukowych (Evidence Base Medicine) poprzez między innymi badania naukowe oraz finansowe wsparcie międzynarodowych badań klinicznych. W Polsce iwestycje w działalność naukowo-badawczą prowadzone są od samego początku tj. od 1992 roku. Tylko w ostatnich latach łączna ich wartość wyniosła 331 mln. złotych.

Jesteśmy dumni z tego, ze przyczyniamy się do odkrywania leków ratujących życie i zdrowie pacjentów. Międzynarodowy Ośrodek Badań Klinicznych w Warszawie będąc częścią struktury badawczo–rozwojowej firmy Servier jest odpowiedzialny za koordynację badań na poziomie również międzynarodowym. Są wśród nich badania o znanych akronimach takie ja: EUROPA, BEAUTIFUL, SHIFT, SIGNIFY i ADVANCE, które przyczyniły się do wprowadzenia istotnych zmian w zaleceniach towarzystw naukowych dotyczących leczenia określonych chorób i tym samym wpłynęły na zmianę międzynarodowych standardów leczenia, a tym samym wpłynęły na postęp wiedzy medycznej.

Od tego roku Międzynarodowy Ośrodek Badań Klinicznych w Warszawie jest również odpowiedzialny za badania prowadzone w Czechach, na Słowacji i Ukrainie. Dodatkowo w ramach współpracy z ośrodkiem węgierskim nadzoruje niektóre projekty badawcze na Węgrzech, w Bułgarii i Rumunii.
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH