4,4 mln zł w niespełna 11 minut. Kto tyle zebrał w crowdinvestingu?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: CanPoland/ rynekaptek.pl   09-02-2021, 13:17

4,4 mln zł w niespełna 11 minut. Kto tyle zebrał w crowdinvestingu? W 2020 roku przychody CanPoland wyniosły 1,12 mln zł. To rezultat wypracowany przez hurtownię i przepakownię Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

9 lutego o 9.00 na platformie Crowdway.pl ruszyła emisja crowdfundingowa akcji łódzkiej firmy farmaceutycznej, CanPoland. Już w niespełna 11 minut na konto producenta i eksportera tzw. medycznej marihuany wpłynęło 4 400 000 zł.

Dzięki tej kwocie spółka dokończy instalację i uruchomi autorską linię produkcyjną. W 2022 roku CanPoland planuje debiut na NewConnect.

Zapisów na akcje CanPoland w zakończonej właśnie emisji dokonało 576 inwestorów. W zaledwie 11 minut objęli wszystkie ze 176 000 oferowanych walorów.

– Wierzyłem, że oferta spotka się z zainteresowaniem, ale tak pozytywny odzew ze strony inwestorów przerósł moje oczekiwania. Inwestorów, którzy nie zdążyli dokonać zapisów na akcje w tej emisji, będziemy mogli zaprosić do spółki już w przyszłym roku podczas planowanego debiutu na NewConnect. Teraz zabieramy się do ciężkiej pracy, żeby wywiązać się ze złożonych zobowiązań – dodał Zbigniew Pisarski, współzałożyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej CanPoland SA.

Od początku działalności, tj. od połowy 2019 roku, firma CanPoland zainwestowała w rozwój biznesu 7 mln zł. Spółka zapowiedziała uruchomienie do końca 2021 roku czterech strategicznych linii biznesowych.

W 2020 roku przychody CanPoland wyniosły 1,12 mln zł. To rezultat wypracowany przez hurtownię i przepakownię.

Na marzec br. spółka zaplanowała instalację linii do produkcji surowca farmaceutycznego na bazie konopi innych niż włókniste, czyli tzw. medycznej marihuany. W ramach jednego ciągu technologicznego spółka będzie w stanie wytwarzać surowce farmaceutyczne zarówno w postaci kwiatów, jak i olejów. Będzie to sześć produktów, różniących się stosunkiem składników THC (Tetrahydrokannabinol) względem CBD (Kannabidiol).

Linia o mocach produkcyjnych 2000 opakowań na godzinę, a także cały obiekt, w którym odbywać się będzie produkcja, zaprojektowane zostały wg standardów EU GMP. Zagwarantowane dostawy surowca z UE, Kanady i Afryki pozwolą na wprowadzenie medycznej marihuany na rynek w III kwartale br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH