45 lat wydziału farmaceutycznego w Sosnowcu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   18-04-2017, 09:28

45 lat wydziału farmaceutycznego w Sosnowcu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach obchodzi jubileusz 45. lecia. Zaplanowano szereg uroczystości z tej okazji.

Ponad 1400 studentów, 200 pracowników i 7300 absolwentów, z których wielu pełni najwyższe funkcje w samorządzie aptekarskim, instytucjach i firmach farmaceutycznych – tak dziś przedstawia się jeden z największych wydziałów farmaceutycznych w kraju – Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Początkowo wydział mieścił się w Zabrzu-Rokitnicy. Jego powstanie było odpowiedzią na dramatyczny brak wykwalifikowanych farmaceutów, z jakim borykały się ówczesne województwa katowickie i opolskie. Uniemożliwiało to rozwój sieci aptecznej i zaspokojenie potrzeb mieszkańców tych regionów w zakresie opieki farmaceutycznej.

W pierwszym roku działalności 1971/72 wydział kształcił 40 osób na kierunku farmacja. Obecnie prowadzi cztery kierunki: farmację, analitykę medyczną, biotechnologię i kosmetologię. Przez 45 lat przeszedł niebywała metamorfozę. W 1973 r. przeniósł się z Zabrza do Sosnowca. Dalsze starania władz wydziału pozwoliły na jego znaczącą rozbudowę oraz poprawę warunków prowadzenia dydaktyki i badań naukowych.

Dziś wydział ma do dyspozycji nowoczesny i przestronny kampus przy ul. Jedności 8 oraz Centrum Dydaktyczne. 21 kwietnia 2017 r. wydział będzie świętował 45-lecie swojego powstania.

 Obchody jubileuszu rozpoczną się o godz. 11.00 w auli kampusu przy ul. Jedności 8 w Sosnowcu. Uświetnieniem obchodów będzie Konferencja Naukowo-Szkoleniowa, nosząca tytuł: „Postępy w diagnostyce laboratoryjnej i farmakoterapii”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH