6. urodziny warszawskiego centrum badań AstraZeneca

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: AstraZeneca/ rynekaptek.pl   14-06-2017, 09:22

6. urodziny warszawskiego centrum badań AstraZeneca Zarządzanie globalnymi projektami badań klinicznych wymaga szerokiego grona specjalistów

Międzynarodowe Centrum Badań Klinicznych AstraZeneca w Warszawie obchodzi właśnie swoje szóste urodziny. W tym czasie przerodził się z centrum zatrudniającego 90 osób i prowadzącego 5 projektów w ponad 500-osobowy zespół, koordynujący ponad 65 międzynarodowych projektów badawczych.

W 2011 roku AstraZeneca otworzyła w Warszawie - jako pierwsze w tej części Europy – globalne Centrum Badań Klinicznych. Początkowo Centrum budowało swoją siłę na kompetencjach, istniejącego już wcześniej, lokalnego działu badań klinicznych AstraZeneca, a z czasem przerodziło się w największe centrum koordynacji badań w firmie i dziś funkcjonuje jako jeden z trzech tego typu ośrodków AstraZeneca na świecie (obok Kanady i Chin).

Zarządzanie globalnymi projektami badań klinicznych wymaga szerokiego grona specjalistów, którzy zajmują się planowaniem sposobu wykonania badania, koordynacją jego prowadzenia w różnych krajach świata, włączając w to rekrutację pacjentów, gromadzenie danych klinicznych i zarządzanie nimi.

Ponadto tworzą oni zaawansowane analizy statystyczne i raporty, które są podstawą późniejszych wniosków o rejestrację produktów leczniczych w wielu regionach świata.

W 2017 r. firma przyjmie do pracy w Polsce ponad 450 osób, z czego aż 250 do zespołu badań klinicznych. Poza osobami z dziedziny medycyny czy „life science”, zatrudnienie znajdzie także duża grupa doświadczonych statystyków czy programistów.

AstraZeneca jest obecnie zaangażowana globalnie - sama i we współpracy z innymi podmiotami zewnętrznymi - w 133 projekty badawcze. Warto zaznaczyć, że w III fazie badania lub na etapie procesu rejestracyjnego firma posiada łącznie: 12 nowych molekuł (w tym w astmie ciężkiej, raku płuca, raku piersi) oraz 26 nowych wskazań dla posiadanych leków.

Co drugi projekt globalny jest koordynowany z warszawskiego Centrum.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH