72 mln zł na projekty od Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pb.pl/ rynekaptek.pl   20-06-2017, 12:22

72 mln zł na projekty od Fundacji na rzecz Nauki Polskiej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej prowadzi nabór do kolejnych konkursów dotacyjnych. W sumie przekaże ponad 72 mln zł na realizację projektów badawczych.

Rozstrzygnięto już  konkursy Team, Team-Tech oraz Team-Tech Core Facility. Pierwszy z programów dotuje badania, kolejny finansuje projekty B+R, w efekcie których powstać mają produkty lub nowe procesy produkcyjne. Team-Tech Core Facility pozwala z kolei na realizację projektów badawczych z wykorzystaniem dostępnej aparatury naukowo-badawczej - informuje Puls Biznesu.

Dofinansowanie z programu Team otrzymał m.in. dr Dariusz Plewczyński z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wraz z zespołem będzie pracować nad algorytmem komputerowym pozwalającym na zobrazowanie genomu pacjenta. Badania mogą się przyczynić do rozwoju tzw. medycyny spersonalizowanej, w której terapia dobierana będzie indywidualnie do konkretnego chorego.

Wśród już wspieranych projektów jest też m.in. przestrzenne obrazowanie ludzkiego genomu i budowa nowych, kompaktowych laserów do diagnostyki oka.

Więcej: www.pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH