75+ : seniorzy ze Śląska i Mazowsza najczęściej korzystają z programu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dziennikpolski24.pl/rynekaptek.pl   06-09-2017, 09:09

75+ : seniorzy ze Śląska i Mazowsza najczęściej korzystają z programu Na nowej liście znalazło się 1530 preparatów zawierających 113 substancji czynnych

W Małopolsce po bezpłatne leki zgłosiło się blisko 200 tys. seniorów, wydano ponad 3 mln opakowań leków. To trzeci najlepszy wynik kraju. Częściej z programu leków 75 plus korzystają jedynie mieszkańcy Śląska i Mazowsza – pisze portal dziennikpolski24.pl.

W ciągu pierwszych 12 miesięcy jego funkcjonowania z nowego przywileju zdążyła skorzystać zdecydowana większość uprawnionych osób.

Do aptek w całym kraju zgłosiło się 2,2 mln seniorów, którym lekarze wystawili 15 mln specjalnych recept. Na ich podstawie farmaceuci wydali bez opłat łącznie 40 mln opakowań różnego rodzaju preparatów.

Najnowszy wykaz obowiązuje od 1 września. Znalazło się na nim 1530 preparatów zawierających 113 substancji czynnych. Są to leki stosowane w terapii m.in. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, choroby Parkinsona, choroby niedokrwiennej serca, wysokiego poziomu cholesterolu, jaskry czy osteoporozy.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH