8 mln zł dla Polfy Tarchomin: na Centrum Badawczo-Rozwojowe i modernizację laboratorium

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Polfa Tarchomin   14-07-2021, 12:03

8 mln zł dla Polfy Tarchomin: na Centrum Badawczo-Rozwojowe i modernizację laboratorium Dofinansowanie o wartości 6,4 mln zł przyczyni się do zrealizowania budowy i wyposażenie nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR) Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Prawie 8 mln zł dofinansowania trafi do Polfy Tarchomin. Z tej kwoty 6,4 mln zł zostanie przeznaczone na budowę i wyposażenie nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przyznało dofinansowanie o łącznej wartości prawie 8 mln zł TZF Polfie. Zostaną one wykorzystane przy budowie Centrum Badawczo-Rozwojowego (o wartości ponad 78 mln zł) oraz przy modernizacji laboratorium do kontroli i certyfikacji masek chirurgicznych i półmasek ochronnych FFP2 i FFP3.

Na rozwój leków cytostatycznych w formie iniekcji dożylnej

Dofinansowanie o wartości 6,4 mln zł przyczyni się do zrealizowania budowy i wyposażenie nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR) pełniącego funkcję platformy technologicznej leków wymagających specjalnych warunków wytwarzania tj. o wysokiej klasie toksyczności.

W pierwszych latach funkcjonowania CBR będzie dedykowane rozwojowi leków cytostatycznych w formie iniekcji dożylnej dla pacjentów chorych na raka piersi i okrężnicy.

W kolejnych latach TZF Polfa zakłada rozwój innych postaci leków i wskazań. Wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt laboratoria zapewnią szeroki wachlarz usług preformulacyjnych, formulacyjnych i analitycznych.

1,3 mln zł na rozwój infrastruktury badawczej 

Projekt będzie realizowany w ramach konkursu Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020, Priorytet 2: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I. Działanie 2.1: „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw” POIR.

Drugie wsparcie,  1,3 mln zł, TZF Polfa wykorzysta do rozwój infrastruktury badawczej –  laboratorium przeznaczonego do kontroli i certyfikacji: półmasek ochronnych FFP2 i FFP3 oraz masek chirurgicznych, stanowiących podstawowe narzędzie ochrony w trakcie trwającej pandemii COVID-19.

Projekt będzie realizowany w ramach konkurs 2/2.1/2020 Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 Priorytet 2: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Działanie 2.1: „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw” POIR „Dotacja na infrastrukturę do zwalczania COVID-19”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH