ABM: 50 mln zł na badania kliniczne. Do kiedy można składać wnioski?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ABM/ rynekaptek.pl   15-02-2021, 11:34

ABM: 50 mln zł na badania kliniczne. Do kiedy można składać wnioski? Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wyłonionych w ramach konkursu wynosi 50 mln złotych (fot. Pixabay)

Agencja Badań Medycznych wybierze projekty przewidujące utworzenie i rozwój Centrów Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK). Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów to 50 mln złotych. Nabór wniosków rozpoczyna się 15 lutego. Do kiedy można aplikować?

Realizacja konkursu stanowi kontynuację działań w zakresie tworzenia i rozwoju Centrów Wsparcia Badań Klinicznych. Pozwolą na lepszą koordynację badań klinicznych w Polsce.

50 mln zł do wzięcia
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wyłonionych w ramach konkursu wynosi 50 mln złotych. Nabór wniosków trwa od 15 lutego do 20 kwietnia 2021 r.

Placówki, które otrzymują granty utworzą CWBK jako centrum usług wspólnych, zapewniające kompleksowe i systemowe  wsparcie realizacji badań  zarówno komercyjnych jak i niekomercyjnych.

Wsparcie to będzie dotyczyć m.in: planowania, zarządzania, rozliczania, czy koordynowania badań. Infrastruktura CWBK będzie zawierać przede wszystkim część pozwalającą na realizację wizyt pacjentów w trybie ambulatoryjnym, strefę relaksu pacjenta, salę telekonferencyjną oraz pokoje do pracy dla przedstawicieli sponsora.

Wnioskodawcą może być:
- instytut badawczy, o którym mowa w art. 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych, tj. instytut uczestniczący w systemie ochrony zdrowia, posiadający kontrakt z OW NFZ i udzielający świadczeń szpitalnych w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej;

- uczelnia publiczna kształcąca na kierunku lekarskim będąca podmiotem tworzącym dla Podmiotu leczniczego, obligatoryjnie wchodzącego w skład Konsorcjum, który posiada kontrakt z OW NFZ i udziela świadczeń szpitalnych w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej;

- podmiot leczniczy utworzony przez Skarb Państwa reprezentowany przez ministra lub centralny organ administracji rządowej posiadający kontrakt z OW NFZ oraz udzielający świadczeń szpitalnych w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej.,
konsorcjum podmiotów wskazanych w pkt 1-3.

Do kiedy można składać wnioski?
Wnioski można składać od 15 lutego 2021 od godziny 12:00 r. do 20 kwietnia 2021 r. do godziny 12:00 wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem systemu ABM dostępnego na stronie Agencji https://konkurs.abm.gov.pl/#/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH