Adam Niedzielski: kwarantanna narodowa 28 grudnia - 17 stycznia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   17-12-2020, 16:03

Adam Niedzielski: kwarantanna narodowa 28 grudnia - 17 stycznia Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową - ogłosił minister (fot. archiwum)

Same apele to za mało dlatego od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową; zamykamy hotele, także na ruch służbowy oraz stoki narciarskie - ogłosił w czwartek, 17 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ podczas konferencji prasowej zaznaczył, że "same apele nie pomogą, same apele to za mało". Zwracał jednocześnie uwagę na obostrzenia wprowadzone przez inne kraje Europy, gdzie w wielu z nich wprowadzono lockdown.

- Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową - ogłosił minister.

Jak dodał, oprócz dotychczasowych obostrzeń, które pozostają w mocy zamknięte zostaną hotele. "Zamykamy hotele również na ruch służbowy. Te wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum, szczególnie w kontekście tego co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy to w internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii" - wskazał.

Szef MZ dodał, że zamknięte zostaną też stoki narciarskie - nie będą mogły funkcjonować w okresie od 28 grudnia do 17 stycznia.

Dopytywany o kościoły podczas kwarantanny narodowej powiedział, że obostrzenia w innych sferach, których podczas konferencji nie wymienił pozostają na tym samym poziomie. - Dotyczy to również kościołów - zaznaczył.

Ograniczenia w przemieszczaniu dotyczą też nocy sylwestrowej - od godz. 19.00 w Sylwestra do godz. 6.00 w Nowy Rok - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski dopytywany czy ograniczenie w poruszaniu się poza domem nie dotyczy innych dni wyjaśnił, że to "obostrzenie obowiązuje tylko w noc sylwestrową - w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH