Adam Niedzielski: sytuacja epidemiczna co najmniej się stabilizuje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   17-11-2020, 15:33

Adam Niedzielski: sytuacja epidemiczna co najmniej się stabilizuje 17 listopada po raz pierwszy od dwóch tygodni liczba dziennych zachorowań spadła poniżej 20 tysięcy (fot. screen)

Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił 17 listopada, że sytuacja epidemiczna "co najmniej się stabilizuje". Chyba powoli możemy troszeczkę się uśmiechnąć i stwierdzić, że to co jest najgorsze, mamy w pewnym sensie za nami - podsumował.

Podczas konferencji prasowej minister Niedzielski ocenił, że sytuacja epidemiczna w kraju "co najmniej się stabilizuje". - Ona się stabilizuje w bardzo różnych wymiarach, ale tym najważniejszym (...) jest dzienna liczba zachorowań i też kwestia zajętości infrastruktury szpitalnej - wskazał.

Zwrócił uwagę, że 17 listopada po raz pierwszy od dwóch tygodni liczba dziennych zachorowań spadła poniżej 20 tysięcy. Dodał, że w ostatnich tygodniach można było zaobserwować systematyczny spadek dynamiki rozwoju pandemii.

Minister ocenił, że "przebieg pandemii w ostatnich 2-3 tygodniach jednak nie rozwijał się wykładniczo, tak jak działo się to wcześniej".

- W związku z tym na pewno mieliśmy taki okres stopniowej stabilizacji liczby zachorowań. Można powiedzieć, że teraz w zasadzie jesteśmy w takiej fazie, gdzie ta stabilizacja następuje i chyba powoli możemy troszeczkę się uśmiechnąć i stwierdzić, że to co jest najgorsze mamy w pewnym sensie za nami - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH