Adam Niedzielski: sytuacja epidemiczna co najmniej się stabilizuje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   17-11-2020, 15:33

Adam Niedzielski: sytuacja epidemiczna co najmniej się stabilizuje Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił 17 listopada, że sytuacja epidemiczna "co najmniej się stabilizuje". Chyba powoli możemy troszeczkę się uśmiechnąć i stwierdzić, że to co jest najgorsze, mamy w pewnym sensie za nami - podsumował.

Podczas konferencji prasowej minister Niedzielski ocenił, że sytuacja epidemiczna w kraju "co najmniej się stabilizuje". - Ona się stabilizuje w bardzo różnych wymiarach, ale tym najważniejszym (...) jest dzienna liczba zachorowań i też kwestia zajętości infrastruktury szpitalnej - wskazał.

Zwrócił uwagę, że 17 listopada po raz pierwszy od dwóch tygodni liczba dziennych zachorowań spadła poniżej 20 tysięcy. Dodał, że w ostatnich tygodniach można było zaobserwować systematyczny spadek dynamiki rozwoju pandemii.

Minister ocenił, że "przebieg pandemii w ostatnich 2-3 tygodniach jednak nie rozwijał się wykładniczo, tak jak działo się to wcześniej".

- W związku z tym na pewno mieliśmy taki okres stopniowej stabilizacji liczby zachorowań. Można powiedzieć, że teraz w zasadzie jesteśmy w takiej fazie, gdzie ta stabilizacja następuje i chyba powoli możemy troszeczkę się uśmiechnąć i stwierdzić, że to co jest najgorsze mamy w pewnym sensie za nami - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH