Adamed i Polpharma złożyły oferty na zakup Polfy Warszawa

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   06-05-2010, 07:55

Adamed i Polpharma złożyły oferty na zakup Polfy Warszawa Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polski Holding Farmaceutyczny, główny akcjonariusz Polfy, poinformował w komunikacie, że w ciągu najbliższych tygodni oceni złożone oferty.

Zapadnie także decyzja o przejściu inwestorów do kolejnego etapu prywatyzacji.

Polski Holding Farmaceutyczny odpowiada za prywatyzację trzech Polf: Warszawa, Tarchomin i Pabianice. PHF powstał w 2004 r. w celu realizacji rządowej strategii dla przemysłu farmaceutycznego do 2008 r. Docelowo miał on przejąć funkcje operacyjne tych trzech spółek. Na początku ub. r. resort skarbu zdecydował jednak o prywatyzacji trzech Polf, a następnie – likwidacji holdingu.

Warszawska Polfa została przekształcona w 2003 r. w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Od 2004 r. wchodzi w skład PHF. W ofercie spółki znajduje się ponad 140 leków, które są dystrybuowane na terenie Polski oraz eksportowane do kilkudziesięciu krajów na całym świecie.

Na początku lutego firma Adamed Pharma kupiła należące do Skarbu Państwa 85 proc. akcji Pabianickich Zakładów Farmaceutycznych Polfa. W przypadku Polfy Tarchomin resort skarbu chce wysłać zaproszenia do potencjalnych inwestorów w drugiej połowie czerwca b.r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH