Amazon rozważa otwarcie aptek stacjonarnych w USA?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Daily Mail   27-05-2021, 10:02

Amazon rozważa otwarcie aptek stacjonarnych w USA? Otwarcie aptek stacjonarnych przez Amazona może wpłynąć na układ sił na rynku aptecznym (fot. LJ)

Pierwszym krokiem Amazona było uruchomienie apteki internetowej. Teraz pojawiają się pogłoski o otwieraniu aptek stacjonarnych. Realizacja zagrozi obecnym gigantom aptecznym w USA?

Amazon chce rozszerzyć swoją działalność apteczną w USA, tworząc apteki stacjonarne, aby w ten sposób jeszcze bardziej zdominować rynek leków na receptę - przekazał Daily Mail, powołując się na serwis Business Insider.

Amazon Pharmacy: od online do live?

Jeden z anonimowych informatorów serwisu miał powiedzieć, że odbyły się już rozmowy na ten temat. Stacjonarne apteki miałyby w pierwszej kolejności powstać w Bostonie i Phoenix, a poatem funkcjonować przy sieci 350 supermarketów Whole Food.

Po tym, jak Amazon kupił Whole Foods za prawie 14 miliardów dolarów w 2017 roku, pojawiły się spekulacje, że kolejne wysiłki skoncentruje właśnie na aptekach.

Pierwszym krokiem do zaistnienia Amazona na rynku aptek było uruchomienie  Amazon Pharmacy, apteki internetowej dostarczającej leki na receptę.

Nowy sklep umożliwia nabywcom porównywanie cen podczas kupowania leków na stronie internetowej lub w aplikacji firmy. Użytkownikom oferuje program lojalnościowy Prime. Osoby bez ubezpieczenia medycznego otrzymują nawet do 80 procent zniżki na leki generyczne i do 40 procent na leki markowe, a także dwudniową dostawę w ciągu dwóch dni pod drzwi.

Amazon zagrozi pozycji obecnych gigantów?

Wejście w biznes aptek stacjonarnych mogłoby pomóc Amazonowi wyrównać szanse w konkurowaniu z innymi gigantami na rynku aptek w USA, takimi jak Walgreens, CVS, Walmart, Rite Aid i Kroger.

Akcje tych firm po publikowaniu informacji już spadły.

Redakcja Daily Mail zapytała Amazona o plany otwierania aptek stacjonarnych w USA. Rzecznik firmy powiedział w e-mailu, że firma nie komentuje plotek ani spekulacji.

Dalej skoncentrował się na zachwalaniu obecnie oferowanej usługi:

„Amazon Pharmacy koncentruje się na tym, aby dostawa do domu była łatwiejsza i wygodniejsza dla klientów. Mogą oni zrealizować całą transakcję na swoim komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym za pośrednictwem aplikacji Amazon i otrzymać leki pod drzwi, z bezpłatną dwudniową dostawą dla członków Prime"

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH