"Ambasador tak naprawdę troszczy się o firmę, która robi tu kokosy"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Konstatnty Radziwiłł/ rynekaptek.pl   10-04-2017, 09:01

"Ambasador tak naprawdę troszczy się o firmę, która robi tu kokosy" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To nie jest tak, że można przejść, wzruszając ramionami, nad tym, że w sprawie małego projektu chce się umówić z ministrem zdrowia ambasador nieeuropejskiego kraju. Ten ambasador nie troszczy się o wolny rynek w Polsce, ale o firmę, która robi tu kokosy - mówi Konstanty Radziwiłł.

Pracujemy nad nowelizacją Prawa farmaceutycznego, ale mamy do czynienia z bardzo negatywnymi zjawiskami na rynku aptek i trzeba sobie z tego zdawać sprawę - mówił minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł podczas sejmowej debaty w trakcie głosownia nad projektem nowelizacji ustawy "apteka dla aptekarza".

Publikujemy fragmenty wypowiedzi ministra Radziwiłła:

"Jeden z posłów mówił o listach i myślę, że tych listów dostali państwo [posłowie - przyp. red.] cały szereg z ambasad bardzo wielu krajów, a w każdym razie kilku krajów, z których pochodzą spółki, które prowadzą sieci aptek w Polsce. To są naciski, które istnieją i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Ja też te listy dostałem i dostałem kilka próśb od ambasadorów, żeby się z nimi spotkać, ale wcale nie mam ochoty się z nimi spotykać w tej sprawie.

To nie jest zwykły wolny rynek. Tutaj swoboda działalności gospodarczej musi być ograniczona. Ona jest ograniczona na całym świecie. To nie jest tak, że można przejść, wzruszając ramionami, nad tym, że w sprawie małego projektu, który jest w jednej z komisji czy podkomisji w polskim parlamencie, chce się umówić z ministrem zdrowia ambasador zupełnie nieeuropejskiego kraju. To nie jest normalne. Proszę na to zważyć. Ten ambasador naprawdę nie troszczy się o wolny rynek w Polsce. On się troszczy po prostu o firmę, która robi tu kokosy.

W Polsce nie potrzeba więcej aptek
To trzeba sobie powiedzieć wprost. Po pierwsze, trzeba zadać pytanie, czym jest apteka. Czy apteka jest zwykłym sklepem, czy też jest placówką służby zdrowia? Odpowiedź dla mnie, ministra zdrowia, jest zupełnie oczywista. To jest miejsce, które jest ważne przede wszystkim dla pacjentów, a nie jest to miejsce do robienia interesów.

comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH