Analitycy: akcje spółki są niedowartościowane

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Strefa Inwestorów/ rynekaptek.pl   29-03-2017, 09:29

Analitycy: akcje spółki są niedowartościowane Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pelion ogłosił zapisy w wezwaniu na papiery tej spółki, ustalając cenę za akcję na wysokości 52,33 zł. Niektórzy analitycy mówią zdecydowanie: nie. Jacek Szwajcowski reprezentujący wzywającego mówi: wycena jest fair.

Zapisy w wezwaniu na akcje Pelion rozpoczną się 31 marca i potrwają do 17 maja. Wzywającym jest Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji, a tak naprawdę dwaj najwięksi akcjonariusze spółki Pelion: jej prezes Jacek Szwajcowski oraz wiceprezes Zbigniew Molenda - informuje portal strefainwestorow.pl.

- Rekomendujemy niesprzedawanie akcji Pelionu po cenie oferowanej w wezwaniu. Podtrzymujemy swoją opinię, że kurs akcji spółki nie odzwierciedla potencjalnej wartości akwizycyjnej - napisała w raporcie o Pelionie Sylwia Jaśkiewicz, analityk DM BOŚ.

- Zaproponowana cena w wezwaniu na akcje spółki Pelion jest moim zdaniem fair, a samo wezwanie jest sytuacją win-win dla obu stron, biorąc pod uwagę realną wycenę spółki, uwzględniającą realne ryzyka w każdym segmencie działalności, oraz obecną sytuację rynkową w branży obrotu produktami farmaceutycznymi i medycznymi, także w kontekście potencjalnych zmian legislacyjnych, głównie dotyczących aptek - ocenia z kolei Jacek Szwajcowski.

Analitycy wskazują jednak, że spółka ma przed sobą "świetlaną przyszłość" - zdobywa udziały w dosyć szybko rosnącym rynku. Ponadto skonsolidowana sprzedaż Pelion wyniosła 9,2 mld zł w 2016 roku (wzrost o 9 proc. rok do roku), podczas gdy rynek apteczny zanotował 6-procentowy wzrost. Nie bez znaczenia są też podjęte rozwiązania prawne.

Więcej: https://strefainwestorow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH