Analitycy: wyniki Neuki w I kwartale 2017 rozczarowujące

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   21-06-2017, 14:03

Analitycy: wyniki Neuki w I kwartale 2017 rozczarowujące Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Analitycy BGŻ BNP Paribas BM, w raporcie z 14 czerwca, wydali rekomendację "neutralnie" dla Neuki z ceną docelową 416,54 zł za akcję. "Neuca rozczarowała osiągniętymi wynikami w I kwartale 2017 roku" - napisali w komunikacie.

Raport sporządzono w oparciu o kurs 387,05 zł.

"Neuca rozczarowała osiągniętymi wynikami w I kwartale 2017 roku. Wprawdzie spółce udało się osiągnąć prawie 2 mld zł przychodu i utrzymać ponad 7 proc. dynamikę sprzedaży rdr, to raportowany wynik netto (30,7 mln zł), jak i skorygowany (35,2 mln zł) były poniżej rynkowego konsensusu (38,4 mln zł)" - napisano w raporcie.

"Przedstawiona w marcu roczna prognoza zysku netto bez zdarzeń jednorazowych na poziomie 115 mln zł (+3,6 proc. rdr) mogła początkowo wydawać się mocno konserwatywna. Jednakże rozczarowujące wyniki pierwszego kwartału 2017 r. (nawet po oczyszczeniu o one-offy) oraz postępujący wzrost kosztów związanych z rozwojem nowych biznesów, inwestycjami w R&D i marketing w markach własnych, a także niepewność rynkowa odnośnie nowego otoczenia prawnego w segmencie hurtu sprawiają, iż nasza prognoza całorocznego zysku jest zbliżona do przedstawionej przez zarząd" - dodano.

W dłuższym terminie analitycy pozytywnie oceniają strategię spółki, polegającą na koncentracji wokół segmentu aptek niezależnych przy równoczesnym budowaniu synergicznych biznesów wokół głównej działalności.

"Oczekujemy, iż segment hurtowy będzie rósł w tempie zgodnym z rynkiem (+3,5 proc. rocznie). Większe tempo rozwoju cechować będzie sprzedaż leków pod markami własnymi z uwagi na inwestycje w nowe leki RX i zwiększającą się penetrację w ofercie aptek" - ocenili analitycy.

"Segment nowych biznesów jest naszym zdaniem ciekawym pomysłem na wykorzystanie obecnych kompetencji spółki i dywersyfikacji wyników. Jednakże w związku z wysokimi kosztami koniecznymi do poniesienia przy rozwijaniu obszaru telemedycyny i badań klinicznych, spodziewamy się istotniejszej kontrybucji do EBIT Neuki dopiero od 2020 roku" - dodali.

BGŻ BNP Paribas BM prognozuje, że przychody spółki w 2017 roku wyniosą 7,5 mld zł, a zysk netto wyniesie 113,8 mln zł.

W środę, 21 czerwca, około godz. 9.45 za jedną akcję spółki płacono 390,35 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH