Andrzej Sośnierz odchodzi z PiS. Poszło m.in. o walkę z pandemią

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Rynek Zdrowia   29-04-2021, 20:08

Andrzej Sośnierz odchodzi z PiS. Poszło m.in. o walkę z pandemią Poseł Andrzej Sośnierz odchodzi z klubu PiS (fot. PTWP)

Od dawna mam inne zdanie niż PiS, między innymi w sprawie metod walki z pandemią - mówi Andrzej Sośnierz.

Poseł Andrzej Sośnierz nie będzie już członkiem klubu parlamentarnego PiS. Postanowił odejść do nowego koła poselskiego Polskie Sprawy.

Andrzej Sośnierz odchodzi z klubu parlamentarnego PiS, ale nadal pozostanie politykiem Porozumienia Jarosława Gowina. Były prezes NFZ przechodzi do nowego koła poselskiego Polskie Sprawy. Na razie tworzą je Agnieszka Ścigaj, Paweł Szramka z Kukiz'15 i Andrzej Sośnierz.

Inne zdanie o walce z pandemią
Andrzej Sośnierz na czwartkowej (29 kwietnia) konferencji prasowej przyznał, że od dawna miał inne zdanie niż PiS, między innymi w sprawie metod walki z pandemią. 

Przypomnijmy, że Sośnierz zarzucał rządowi, że walkę z COVID-19 de facto przerzucono na barki społeczeństwa. - Wprowadzamy kolejne lockdowny, które niszczą polską gospodarkę, a nie rozważamy, czy te wszystkie obostrzenia są naprawdę skuteczne - mówił Sośnierz 5 marca w rozmowie z TVN24.

Nie próbowaliśmy aktywnie tłumić epidemii
- Przyjęta przez Polskę strategia walki z epidemią to nie walka, ale obrona. Nigdy nie próbowaliśmy aktywnie tłumić epidemii. Dopiero kiedy ta się rozhulała, próbowaliśmy ją przygasić, zwalniać tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa - stwierdził poseł Porozumienia

- Od początku epidemii namawiam rządzących, żeby wprowadzić powszechny wywiad epidemiologiczny i na tej podstawie kwalifikować do masowego testowania. Nie robimy tego, stąd tak naprawdę w Polsce jest już ok. 10 mln ludzi po kontakcie z koronawirusem. Co gorsza, szczepimy m.in. osoby, które przeszły już zakażenie i są uodpornione - mówił w marcu br. Andrzej Sośnierz.

Jego zdaniem już w marcu wszyscy uczniowie w Polsce powinni wrócić do szkół. 

Pytania o składkę zdrowotną
Polityk Porozumienia krytykuje też sposób planowanego przez rząd podnoszenia składki na ubezpieczenie zdrowotne.

- Bez uporządkowania systemu opieki zdrowotnej samo dokładanie pieniędzy jest w istocie ich marnotrawieniem, bo służy jedynie doraźnemu łataniu dziur i uspokajaniu nastrojów w poszczególnych grupach zawodowych. Takim chaotycznym rozdawnictwem kupuje się co jakiś czas kolejne miesiące spokoju - powiedział kilka dni temu poseł Sośnierz w rozmowie z Rynkiem Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH