Andrzej Włodarczyk nowym wiceministrem zdrowia

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DK/rynekaptek.pl   26-01-2011, 14:55

Andrzej Włodarczyk nowym wiceministrem zdrowia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Ewa Kopacz złożyła mi propozycję objęcia stanowiska podsekretarza stanu Ministerstwie Zdrowia, którą przyjąłem - potwierdza Andrzej Włodarczyk.

W ten sposób Andrzej Włodarczyk ponownie zostanie wiceministrem zdrowia. Ma zastąpić byłego wiceministra zdrowia Marka Twardowskiego, który w grudniu 2010 roku podał się o dymisji. Włodarczyk był wiceministrem zdrowia od grudnia 2007 roku do maja 2008 roku.

– Nie mam zamiaru nikogo zastępować. Zakres obowiązków określi mi minister Ewa Kopacz. To nie będzie zastępowanie Marka Twardowskiego. Dalej pozostanę sobą – mówi Andrzej Włodarczyk.

Przypomnijmy, że wiceminister Marek Twardowski złożył rezygnację 16 grudnia 2010 roku. Jednym z powodów tej decyzji był spór o kontrakty na 2011 roku z Federacją Porozumienie Zielonogórskie oraz opóźnienie wejścia w życie zaktualizowanych wykazów leków refundowanych, na których miały znaleźć się długodziałające analogi insulin.

– Pani minister wyda rozporządzenie, które określi moje obowiązki i zadania. Dzisiaj będę rozmawiał z panią minister na temat szczegółów. To nie musi być ten sam zakres obowiązków, jak u mojego poprzednika – mówi Andrzej Włodarczyk.

Andrzej Włodarczyk jako wiceminister uczestniczył w pracach Białego Szczytu, zajmował się m.in. kwestią wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. Jest lekarzem, był przewodniczącym Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej.

Czy Andrzej Włodarczyk ma jakieś zamierzenia, które będzie chciał zrealizować na nowym stanowisku?

– Na razie nic nie mogę na ten temat powiedzieć. Będę wykonywać swoje obowiązki najlepiej, jak potrafię. Oczywiście może będę do pewnych swoich pomysłów namawiał panią minister, ale jak wiadomo minister konstytucyjny jest tylko jeden i to on podejmuje decyzje – podkreśla Andrzej Włodarczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH