Ankieta SE: rośnie odsetek chętnych do zaszczepienia się

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   03-02-2021, 09:32

Ankieta SE: rośnie odsetek chętnych do zaszczepienia się Więcej osób jest chętnych do szczepienia Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

56 proc. badanych zamierza zaszczepić się przeciw koronawirusowi. W ciągu miesiąca liczba osób zdecydowanych na przyjęcie preparatu chroniącego przed COVID-19 wzrosła o 24 pkt procentowe - wynika z najnowszego sondażu "Super Expressu".

Na pytanie, czy zamierzasz zaszczepić się przeciwko koronawirusowi, 56 proc. badanych powiedziało "tak", 30 proc. odparło "nie", a 14 proc. - nie wie.

"Już 56 proc. z nas planuje poddać się szczepieniu, chociaż jeszcze w grudniu taką wolę deklarowało zaledwie 32 proc. ankietowanych" - czytamy w środowym, 3 lutego, "Super Expressie".

Według "SE", "nasze podeście do szczepień zmieniło się, gdy pierwsi Polacy, czyli medycy i seniorzy, zostali zaszczepieni".

Jak czytamy w "SE", z sondażu wynika, że w ciągu miesiąca liczba osób zdecydowanych na przyjęcie preparatu chroniącego przed COVID-19 wzrosła o 24 pkt procent. Zmalał też odsetek niechętnych szczepionce - z 43 proc. w grudniu do 30 proc. obecnie.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster w okresie 29 stycznia - 1 lutego na grupie 1081 dorosłych Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH