Anonimowy Formularz Alarmowy: by wykazać skalę nieprawidłowości w aptekach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: docs.google.com   10-05-2021, 13:55

Anonimowy Formularz Alarmowy: by wykazać skalę nieprawidłowości w aptekach Farmaceuta postanowił zebrać dowody na nieprawidłowości w aptekach (fot. LJ/ PTWP)

Nie minął kwadrans - zaczęły spływać pierwsze informacje o niezgodnych z prawem praktykach wobec pracowników aptek - informuje farmaceuta Marcin Piątek.

"Dziś u mnie, ale także u najbardziej znanych polskich blogerów farmaceutycznych pojawiła się informacja o Anonimowym Formularzu Alarmowym. Nie minął kwadrans - zaczęły spływać pierwsze informacje o niezgodnych z prawem praktykach wobec pracowników aptek!" - informuje na Twitterze farmaceuta Marcin Piątek.

Chodzi o możliwość zgłoszenia nieprawidłowości, z jakimi stykają się w pracy farmaceuci poprzez formularz.

Są nieprawidłowości, będą dowody

"W związku z pojawiającymi się coraz liczniej skargami dotyczącymi sposobów ograniczania niezależności zawodowej farmaceutów oraz pytaniami o zakres odpowiedzialności karnej i zawodowej za stwierdzone w aptekach uchybienia, postanowiłem zebrać wszystkie wasze wątpliwości, pytania oraz case study oparte o wasze doświadczenia" - pisze autor.

Formularz powstał, aby wykazać skalę nieprawidłowości w aptekach, poznać stare i nowe problemy farmaceutów, także te związane z UoZF, i pomóc im z nimi walczyć.

- Wpisy są wyłącznie dla mojej wiedzy, zakładam stworzenie bezpłatnego opracowania dla farmaceutów w oparciu o zebrane materiały. Temat jest przygotowany niezależnie od izb aptekarskich - dodaje.

Co można zgłosić

Do kolegów farmaceutów apeluje: dajcie znać, jeśli kiedykolwiek doświadczyliście problemu związanego z:

-brakiem obsady w aptece,
-koniecznością udzielenia swojego hasła do systemu innemu pracownikowi,
-nakazu pozostawiania pieczątek i podpisywania nie swoich dokumentów,
-nakazu wydawania produktów zawierających wady jakościowe,
-nakazu wydawania produktów w sposób niezgodny ze sztuką, wiedzą medyczną, prawem
-kiedykolwiek doświadczyliście szykan w związku z chęcią wykonywania zawodu zgodnie z przepisami i sztuką,
-usłyszeliście groźby w związku z koniecznością egzekwowania nowych przepisów UoZF.

"Cały feedback od was, drogie Koleżanki i drodzy Koledzy, zbierany jest w sposób anonimowy - nie wymagam podania żadnych danych danych kontaktowych, nie wymagam podpisywania się. Chciałbym, aby ten sposób komunikacji był przede wszystkim bezpieczny dla sygnalistów i osób chcących pracować komfortowo zgodnie z przepisami. Pozdrawiam i z góry dziękuję! - napisał mgr farm. Marcin Piątek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH