Apel do kobiet o zaopatrywanie się w tabletki „dzień po”

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Facebook/rynekaptek.pl   12-07-2017, 13:41

Apel do kobiet o zaopatrywanie się w tabletki „dzień po” Tabletka ma długi termin przydatności do spożycia. Wynosi on aż dwa lata

Na portalu społecznościom "Lekarze Kobietom" zachęcają kobiety do kupowania tabletek „dzień po” na wypadek zaistnienia potrzeby w przyszłości. Od 23 lipca „ellaOne” będzie dostępna wyłącznie na receptę.

"Do momentu wejścia w życie nowego prawa, czyli do 22 lipca pigułkę po kupisz w aptece bez recepty. Po tym terminie nie będziesz mieć już takiej możliwości. Dlatego, aby oszczędzić sobie stresującej sytuacji w przyszłości, warto zabezpieczyć się na wypadek awarii już dziś” - czytamy na Facebooku.

Organizacja wskazuje, że tabletkę można nabyć na wypadek zaistnienia potrzeby jej zastosowania w przyszłości. Ma długi termin przydatności do spożycia, wynosi on aż dwa lata.

„Tabletka ta działa najskuteczniej w ciągu pierwszych 24 godzin od niezabezpieczonego stosunku, przesuwając owulację i nie dopuszczając do zapłodnienia. Po wejściu w życie obowiązku posiadania na nią recepty od lekarza (nie musi to być ginekolog, może to być lekarz pierwszego kontaktu), zmieszczenie się w krótkim 24-72h okienku czasowym może okazać się trudne”- napisano.

Apel poparła także Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Więcej: www.facebook.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH