Apel do kobiet o zaopatrywanie się w tabletki „dzień po”

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Facebook/rynekaptek.pl   12-07-2017, 13:41

Apel do kobiet o zaopatrywanie się w tabletki „dzień po” Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na portalu społecznościom "Lekarze Kobietom" zachęcają kobiety do kupowania tabletek „dzień po” na wypadek zaistnienia potrzeby w przyszłości. Od 23 lipca „ellaOne” będzie dostępna wyłącznie na receptę.

"Do momentu wejścia w życie nowego prawa, czyli do 22 lipca pigułkę po kupisz w aptece bez recepty. Po tym terminie nie będziesz mieć już takiej możliwości. Dlatego, aby oszczędzić sobie stresującej sytuacji w przyszłości, warto zabezpieczyć się na wypadek awarii już dziś” - czytamy na Facebooku.

Organizacja wskazuje, że tabletkę można nabyć na wypadek zaistnienia potrzeby jej zastosowania w przyszłości. Ma długi termin przydatności do spożycia, wynosi on aż dwa lata.

„Tabletka ta działa najskuteczniej w ciągu pierwszych 24 godzin od niezabezpieczonego stosunku, przesuwając owulację i nie dopuszczając do zapłodnienia. Po wejściu w życie obowiązku posiadania na nią recepty od lekarza (nie musi to być ginekolog, może to być lekarz pierwszego kontaktu), zmieszczenie się w krótkim 24-72h okienku czasowym może okazać się trudne”- napisano.

Apel poparła także Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Więcej: www.facebook.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH