Apel o "wspólne odrzucenie" AdA

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: IGWPAiA   10-04-2017, 14:48

Apel o "wspólne odrzucenie" AdA Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ciągu dwu najbliższych tygodni ustawa "apteka dla aptekarza" znajdzie się w Senacie. Jeżeli wspólnymi siłami nie przeciwstawimy się i nie spróbujemy wymusić na decydentach jej odrzucenia, to stracimy wszystko - apeluje Paweł Klimczak.

Prezes Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek przygotował komunikat, w którym wzywa do "wspólnych działań społecznych w sprawie apteki dla aptekarza".

"Sytuacja jest poważna, jednak jeszcze nie jest za późno - dlatego zwracam się do Was wszystkich, którzy jesteście jej przeciwni, z propozycją współpracy. Nasza Izba była już kiedyś w podobnej sytuacji, jednak głównie dzięki zbiorowym wysiłkom udało się wymusić wycofanie rządu z podpisanych już rozporządzeń" - napisano w komunikacie.

"W chwili obecnej konieczne są działania społeczne, takie jak dotarcie do jak największej ilości parlamentarzystów i przedstawienie im naszej krzywdy, zorganizowanie protestu, zbieranie podpisów przeciw tworzeniu uprzywilejowanej kasty" - informuje prezes Klimczak.

Dodaje: - Mam wielką nadzieję że przyniosą one pozytywne skutki. Sama ustawa jest wyjątkowo lobbingowa, sam złożyłem w styczniu doniesienie do CBA w tej sprawie. Dotychczasowe działania nie przyniosły skutku, jednak wielu parlamentarzystów waha się, z pewnością czuje, że nie służy ona interesom społecznym i być może zmieni zdanie. Sam zapis dotyczący apteki dla aptekarza przeszedł przewagą zaledwie kilkunastu głosów – i to z zupełnie różnych stron sceny politycznej.

- Kiedyś naszej niewielkiej przecież organizacji społecznej udało się zebrać 100 000 podpisów przeciw działaniom ówczesnego rządu i uratować punkty apteczne. Mam nadzieję że uda się i teraz. Ustawa jest już w Senacie – naprawdę nie ma na co czekać - apeluje Paweł Klimczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH