Aplikacja dla domowych hospicjów. Potrzebny inwestor

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: hospicare.pl/ rynekaptek.pl   15-02-2016, 14:28

Aplikacja dla domowych hospicjów. Potrzebny inwestor Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Powstała aplikacja hospiCare. Pozwala zbierać informacje o stanie pacjenta domowego hospicjum i umożliwiać szybką komunikację między zajmującymi się nim osobami. Dane w formie notatki czy fotografii mogą docierać w tym samym momencie do wszystkich opiekunów.

W aplikacji znajdą się ostatnie wyniki badań, dawkowanie leków, opis sytuacji kryzysowych i codziennego postępowania z chorym. Lekarz posiadający wgląd w bieżące informacje o swoich pacjentach, będzie mógł natychmiast doradzić, gdy zacznie się dziać coś niepokojącego, odpowie na pytanie czy potrzebna jest natychmiastowa pomoc czy dana sytuacja w rzeczywistości nie zagraża życiu chorego - tłumaczy Paula Rettinger z Fundacji Polaku Pomagaj, jedna z pomysłodawczyń aplikacji.

Aplikacja ma również zawierać funkcję natychmiastowego wzywania pomocy. Jest już zaprojektowana. Teraz pomysłodawczynie ubiegają się o dotację w ramach programu "Starter Rocket" organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości.

- HospiCare wyróżnia się na tle wszystkich innych projektów, które aplikowały do "Starter Rocket". W swoim założeniu nie nastawia się na zysk, ale na ułatwienie życia konkretnej grupie ludzi. Jednak, żeby aplikacja mogła działać koniecznie jest zaangażowanie różnego rodzaj komercyjnych firm i instytucji. Skorzystają one z hospiCare, a jednocześnie zapewnią aplikacji rozwój. Chodzi m.in. o producentów sprzętu dla osób terminalnie chorych czy kliniki zajmujące się medycyną paliatywną - mówi Gościowi Gdańskiemu Bolesław Drapella, mentor "Starter Rocket".

Z aplikacji mogłyby korzystać domowe hospicja w całej Polsce. Trwają poszukiwania inwestora.

Więcej informacji na temat aplikacji http://hospicare.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH