Apteki zgłaszają problem z zamówieniem na środki ochrony

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TT/rynekaptek.pl   29-09-2020, 09:01

Apteki zgłaszają problem z zamówieniem na środki ochrony Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes ŚIA Mikołaj Konstanty poruszył na Twitterze problem z brakiem realizacji zamówień na środki ochrony osobistej wysyłanych zgodnie z procedurą Ministerstwa Zdrowia na portalu SOI. Poprosił o interwencję szefa resortu zdrowia.

"Szanowny Panie Ministrze Niedzielski, od kilku tygodni apteki zgłaszają do Śląskiej OIA problem braku realizacji zamówień na środki ochrony osobistej wysyłanych zgodnie z procedurą MZ na portalu SOI. Prosimy o interwencję lub informację, czy lub kiedy ewentualna realizacja nastąpi?" - napisał w mediach społecznościowych prezes Konstanty.

Jak się okazuje, problem występuje nie tylko na terenie Śląskiej Izby.

"Na Dolnym Śląsku również otrzymujemy bardzo dużo zgłoszeń braku dostaw. Pomimo pozytywnych weryfikacji składanych przez apteki zapotrzebowań. Przyłączam się z prośbą o zbadanie sprawy przez MZ" - napisał farmaceuta Marcin Repelewicz.

Farmaceutka Agnieszka Stankiewicz także potwierdza problem i wskazuje, że od początku sierpnia brakuje dostaw. - Dwie już nie dotarły, pisałam odwołanie i mimo to nadal nic - podała. - Identycznie jest z moją apteką - dodał mgr farm. Mariusz Politowicz.

- Pomorsko-Kujawska OIA także otrzymuje informacje o zaległych dostawach. Ja złożyłem już kolejne zamówienie, a nie otrzymałem jeszcze poprzednich. U nas w aptece jedziemy na oparach - skomentował farmaceuta Marcin Piątek.

Farmaceuci, od kwietna br. mogą przez specjalną aplikację na ministerialnej stronie: soi.mz.gov.pl składać wnioski o bezpłatne środki ochrony indywidualnej, takie jak maseczki, rękawiczki czy płyn do dezynfekcji.

Aplikacja powstała dzięki współpracy Ministerstwa Zdrowia, Naczelnej Izby Aptekarskiej i firmy Microsoft.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH