AstraZeneca otrzymuje status Centrum Badawczo-Rozwojowego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: AstraZeneca/rynekaptek.pl   07-09-2020, 15:40

AstraZeneca otrzymuje status Centrum Badawczo-Rozwojowego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

AstraZeneca dołączyła do grona kilkudziesięciu przedsiębiorstw ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego. Jest to przypieczętowanie dotychczasowego wkładu firmy w sektor R&D w Polsce i rozwój działalności B+R AstraZeneca w Polsce - informuje spółka.

Jak podkreśla firma, polski rynek jest kluczowy dla AstraZeneca w obszarze R&D. Ubieganie się o status Centrum Badawczo-Rozwojowego było naturalnym następstwem dotychczasowych działań, w tym rozmów prowadzonych między prezesem Leifem Johanssonem, a premierem Mateuszem Morawieckim w styczniu br. w Davos, oraz funkcjonującym od lat w Warszawie Globalnym Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych odpowiedzialnym za organizację i prowadzenie badań klinicznych nad nowymi cząsteczkami i lekami.

Obszary terapeutyczne, w których prowadzone są badania kliniczne obejmują m.in. onkologię, choroby kardiologiczne i metaboliczne czy też choroby układu oddechowego.

Przyznawany przez ministra właściwego w sprawach gospodarki status Centrum Badawczo-Rozwojowego stanowi narzędzie wsparcia dla przedsiębiorstw  specjalizujących się w B+R w konkretnych obszarach np. farmacja, medycyna, energetyka, produkcja maszyn górniczych czy sektor informatyczno-inżynierski. Wspólnym mianownikiem tych przedsiębiorstw jest sprzedaż wyników własnych prac B+R do gospodarki.

Obecnie w Polsce status Centrum Badawczo-Rozwojowego otrzymało pięćdziesiąt podmiotów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH